OM-azon.: 030081  2484 Agárd, Iskola utca 2.
06 (22) 579-019
chernel.titkarsag@gmail.com   Nyitva: H-P: 7:00 - 18:00

Asztalitenisz

Beszámoló a 2023.04.22-i 1. MÁV Előre Asztalitenisz Kupáról

Fülén került megrendezésre az a nagyszabású, regionális asztalitenisz kupa, melyet a
székesfehérvári MÁV Előre Sport Egyesület rendezett.

A versenyen U14, U18 és felnőtt egyéni valamint páros tornákat bonyolítottak le. Nagy
büszkeséggel töltött el, hogy a MÁV Előre zászlója alatt 15 utánpótláskorú versenyző indult
el, akik közül 10 a Chernel Isván Általános Iskola és Gimnázium tanulója (felkészítő tanár:
Leinemann Gellért). Külön öröm, hogy mind a tíz tanuló még a 14 év alatti korosztályt
képviselte. Legfiatalabb versenyzőnk másodikos volt.

A tornán összesen csaknem 80 induló volt, melyből kb. 30 volt utánpótláskorú.

A csapatnak ez volt az első komolyabb versenye (a diákolimpián kívül), ehhez mérten a
tapasztalatszerzés volt az elsőszámú cél a népes mezőnyben. Ennek megfelelően minden
lehetséges kategóriában elindítottuk a gyerekeket (U14, U18, Felnőtt női verseny és U18
páros), így mindenki legalább 5 mérkőzést játszott. A rendkívül erős mezőnyben az összevont
utánpótlás párosban így is összejött egy bronzérem Horváth Lorinának.

Az egyéni versenyeken kiemelném Ignácz Bernadettet és Bartha Attilát, akik minden
számukban továbbjutottak a csoportjukból, de név szerint megemlíthetnék mindenkit, mert
hősiesen küzdöttek a rendkívül fárasztó tornán, ami 9 órakor kezdődött, és este 7 órakor volt