Chernel-Kupa – 2021

2021. június 11. A nap, amikor egy éves kihagyás után – nem kis örömünkre – ismét sikerült megrendezni iskolánk hagyományos kispályás labdarúgó tornáját, a Chernel Kupát.

Minden mérkőzés NB1-et megszégyenítő érdeklődés mellett zajlott, és a színvonalra sem lehetett panasz. Az első mérkőzésen az elballagó 8.A csapata a tanár válogatottal csapott össze. A kapufákkal, helyzetekkel és szép megoldásokkal fűszerezett találkozó 1-1-es, igazságos döntetlennel zárult.

Ezután a találkozó után elkezdődött a versengés a Chernel kupáért.

A négy résztvevő csapat:
8.G, 9.G, 10.G, és a 11.G

A mérkőzéseket kvalifikált bírók (Czéczei János és Leinemann Gellért) vezették, de mivel a meccsek sportszerű keretek között zajlottak, így nem volt nehéz dolguk. Kiváló szurkolás jellemezte az egész tornát, a nagyszámú közönség remek hangulatot teremtett.

Ilyen atmoszférában a végeredmény szinte másodlagos, de azért mégiscsak kialakult a végső tabella:

1.  10.G
  2.  8.G
  3.  11.G
  4.  9.G

A mezőny kiegyenlítettségére jó példa, hogy az első helyet a 10.-es csapat mindössze jobb gólkülönbségének köszönhetően szerezte meg a 8.G csapata előtt. A legfiatalabbaké azonban a jövő, remek, technikás játékuk egészen biztosan meghozza majd nekik az eredményt a közeljövőben.

A győzteseknek pedig kijár a dicséret, hiszen minden mérkőzésen 100 %-ban odatették magukat, megérdemelten szerezték meg a kupát!

A 11. G csapatáé lett a bronzérem, de minden meccsük szorosan alakult, jól játszottak.

A 9. G csapata előtt pedig azért kell meghajolni, mert a csapatot sok nehézség sújtotta a felkészülés során, és számokra az is bravúros volt, hogy egyáltalán sikerült kiállniuk minden meccsen, de ha már játszottak azt teljes szívből tették, és megnehezítették az ellenfeleik dolgát, ahogy tudták.

A kupa lezárását egy igazi gála mérkőzés jelentette, ahol a 12.G csapata a Gimis all star alakulattal csapott össze. A torna csúcsmeccsén a rutin diadalmaskodott a fiatalság ellenében:

12.G – Gimis válogatott: 3-1

A labdarúgás ünnepe volt ez a mai nap iskolánkban, melyet a díjkiosztó ceremónia követett.

Az egyéni díjazottak kategóriánként:
A tanárok Vs 8.G mérkőzés díjazottjai:

  Legjobb kapus: Soberon Bence
  Legjobb mezőnyjátékos: Kovács Olivér
  Legjobb góllövő: Okdeh Alex

Chernel kupa egyéni díjazottjai:

  Legjobb kapus: Marx Gábor
  Legjobb mezőnyjátékos: Busa Levente
  Gólkirály: Király Dominik

Gála mérkőzés (12.G Vs Gimi all star):

  Legjobb kapus: Dimitrov Bernát
  Legjobb gól lövő: Takács Gergő
  A legjobb mezőnyjátékos díját megosztva a 12 G. teljes csapata nyerte el.

Gratulálunk a győzteseknek, és a résztvevőknek egyaránt!!

Találkozunk jövőre ismét, a Chernel Kupán!