Honismereti verseny

A Vörösmarty Mihály Könyvtár és a Fejér Megyei Honismereti Egyesület a 2022/23-as tanévben kilencedik alkalommal hirdette meg az Itt éltek előttünk… című középiskolás honismereti vetélkedőt. A verseny három online fordulója során összesen kilenc 2022-ben évfordulós megyei kötődésű személlyel ismerkedhettek meg a résztvevő tanulók. Az egyes fordulók feladatait az online elérhető Fejér Megyei Életrajzi Lexikon és a megadott szakirodalmak segítségével lehetett megoldani.

Ebben a tanévben Bálint Ágnes író, Chernel István ornitológus, Cziráky Antal Mózes főispán, Hauszmann Alajos építész, Letenyey Lajos mezőgazdász, Nagy Károly matematikus, Saára Gyula polgármester, Szarka Géza író valamint Vajda János író élete és munkássága kerülhetett közelebb a középiskolás korosztályhoz.

A verseny döntőjét, december 2-án rendezték Székesfehérváron a Hiemer-ház báltermében, ahova az előzetesen megoldott feladatok alapján az öt legmagasabb pontszámot elérő csapatot hívták meg. A döntőben a gimnáziumunkat a Gecse Zille, Muskáth Anna összetételű csapatunk képviselte (Távoli-Tájakon néven) és végig magabiztosan versenyezve végül első helyen végzett. Sikerükhöz gratulálunk és további jó versenyzést kívánunk nekik!