Kaán Károly verseny

Az idei évben már harmincadik alkalommal rendezték meg a Kaán Károly Természet- és Környezetismereti versenyt. A nagy magyar erdőmérnökről elnevezett vetélkedés az ötödik és hatodik évfolyam számára rendezett legjelentősebb, egyben legnagyobb hagyományú természettudományos verseny a korosztály számára.

Az országos megmérettetésre a hagyományoknak megfelelően Mezőtúron került sor. Ide csak a megyei első helyezettek kerülhetnek. A döntő első napján a diákoknak egy öt perces kiselőadásban kellett bemutatniuk lakóhelyük valamely környezeti problémáját. A második napon egy egész napos terepgyakorlaton vettek részt Szarvason az arborétumban és a Pepi kertben. Iskolánk tanulója Széll András (6.a) ebben a fordulóban a legjobb eredményt érte el. A harmadik napon a szakirodalomból elsajátított tudásukról adtak számot a tanulók.

A chernelesek ismét kitettek magukért!

A „Föld napján” rendezett megyei döntő megnyerése után, Széll András (6.a) képviselte Fejér megyét az országos megmérettetésen. Itt is remekült helyt állt, a dobogóról hajszálnyival lecsúszva a kiemelkedő negyedik helyezést érte el.

Az ötödikesek mezőnyében Simon Nóra (5.a) megyei 3., Bóna Csenge (5.b) megyei 4. és Ignácz Bernadett (5.b) megyei 5. helyezést ért el.