Kardos Gábor

„Az ember két dolgot szerethet a tanári pályán: a diákjait és a szaktárgyait. Ha e kettő megvan, nem kell különbet kívánni.”
(Kunfalvi Rezső)

A Janus Pannonius Tudományegyetem történelem-orosz szakán kaptam általános iskolai tanári diplomát 1985-ben. 1998-ban szereztem angol nyelvtanári diplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Társadalomtudományi Karán. 2002-től vagyok a gárdonyi Chernel István Általános Iskola és Gimnázium nevelőtestületének tagja. Eddigi pedagógus pályafutásom során tanítottam angolt elsőtől tizenharmadik osztályig, történelmet és oroszt többnyire felső tagozaton, valamint osztályfőnöki teendőket láttam el 1985-2016 és 2018-2020 között. Jelenleg angolt tanítok általános iskolai és gimnáziumi osztályokban, történelmet általános iskolában, valamint a történelem, a hon- és népismeret iránt érdeklődő tehetséges tanulók számára versenyfelkészítő szakkört tartok. Ezen kívül szenvedélyem a gyalogos természetjárás, ami mellett szívesen töltöm időmet kerékpározással, olvasással is. Nős vagyok, két felnőtt gyermek édesapja.