Kéktúrázás napja

Október 9-én újra itt Kéktúrázás napja!

A Magyar Természetjáró Szövetség szervezésében október 9-én az Országos Kékkör 2580 kilométeres útvonalát -143 túrán, 143 helyszínen- egy időben, hozzáértő szakaszfelelős vezetésével lehet majd bejárni. A túrákra való jelentkezés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Kiváló lehetőség ez a közösségi túranap arra, hogy általános és középiskolás gyerekek szervezetten ismerkedjenek meg a kulturált természetjárással és személyesen járják be hazánk gyönyörű tájait, 17 megyében kirándulva. A legrövidebb túra 8, a leghosszabb 20 km hosszú. Nagyobbaknak akár közösségépítésre, a digitális világból való kiszakadásra, honismeretre, a kisebbeknek pedig a természet szépségeinek élménygazdag megismerésére is alkalmat teremthet ez a túrarendezvény.

További információk és jelentkezéskekturazasnapja.hu.