Király Nóra

” A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben. Néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül. Miért is hasonlítanád össze őket? Mindegyik más. Mindegyik különleges. Mindegyik gyönyörű.”

Gyermekkorom óta a tanításra készültem. 2004-ben végeztem a Kecskeméti Főiskolán óvodapedagógus és tanító szakon. A Sorsra bíztam hogy óvónő vagy tanítónő legyek… Egy budapesti iskolába kerültem, azóta tanítok. Két gyermekem születése után Agárdra költöztünk. ahol hamar belecsöppentem a kisgyermekes programok szervezésével foglalkozó szülői körbe. Csatlakoztam a Velencei-tavi Életmód Klubhoz, ahol helyi anyukákkal Meseerdőt rendeztünk minden évben, és a nyári szünetben Természetbarát táborokat tartunk. Fontosnak tartom a minél sokoldalúbb élményszerzést mind a tanításban, mind az iskolán kívüli életben. Hiszem, hogy minden gyerek „képes kihozni magából a benne rejlő legjobbat – ha támogatják, bíztatják, dicsérik.”