Kucsora Ágnes

„Rossz felfogás, hogy a tanárnak arctalannak kell maradnia, akinek nincs élete az iskolán kívül. Ez olyan, mintha a tévébemondóról azt gondolnánk, hogy deréktól lefelé nincs teste. Szerintem csak akkor lehet hiteles egy tanár, ha látják, hogy neki is vannak örömei, bánatai, félelmei, tud mérges vagy szomorú lenni”
(Szekrényes Miklós)

A földrajz és etika tanítása mellett, környezetvédelemmel és egészségvédelemmel kapcsolatos szakkörökön foglalkozom a diákokkal. Fontos számomra, hogy a tanulókat az önálló gondolkodásra, a kritikai hozzáállásra és a felelősségvállalásra neveljem. Legjobb tudásom szerint próbálom őket az élet kihívásaira felkészíteni, hogy merjenek kiállni magukért és társaikért, hogy emberek maradjanak egy embertelen világban. Szeretném elérni, hogy a világra való rácsodálkozás, a természet szeretete és tisztelete fontos legyen az életükben. Két gyermekemmel és férjemmel 2004-ben költöztünk Miskolcról Agárdra, azóta az iskola tanára vagyok.