Pályaorientációs nap 2021

Idén rendhagyó módon, az online térben került megrendezésre a 11. és 12. évfolyam számára a pályaorientációs nap a Chernelben. Laptop, számítógép vagy a mobil előtt ülő diákoknak először Pelle Dávid a MP Solutions társtulajdonos-ügyvezetője beszélt arról, hogy milyen elvárások, készségek szükségeltetnek a jövő munkaerőpiacán.

A program második felében a gazdasági és a műszaki karokról, valamint a szakképzési lehetőségekről kaphattak tájékoztatás a tanulóink. Ezúton is szeretnénk megköszönni előadóinknak a részvételt:

• Dr. Pogátsnik Monika egyetemi docens Duális Koordinációs Iroda igazgató
    – Alba Regia Műszaki Kar oktatási dékánhelyettes Óbudai Egyetem
  • Takács Andrea szakképzési igazgató – Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
  • Somogyiné Farkas Adrienn – FMKIK duális képzési tanácsadó
  • Fiers András ügyvezető igazgató Fiers Mechanika Kft.
  • Vígvári György ügyvezető igazgató Vígvári Rendszerház Kft.
  • Dr. Ősz Rita akadémiai koordinátor Corvinus Egyetem
  • Dr. Mezőszentgyörgyi Dávid Akadémiai Ügyekért Felelős Rektori Megbízott, Egyetemi Docens

Hagyomány a Chernelben, hogy ezen a napon visszajönnek a volt diákjaink, hogy személyes tapasztalataikon keresztül meséljenek a középiskolásoknak az egyes karokról, szakmákról, képzésekről. Ez most szintén a világháló segítségével kerül megvalósításra.

Rusz Melinda és Biró Zsuzsanna szervezők