Pintér J.né Mosolygó Erika

„A gyereknevelés és tanítás során az a legfontosabb, hogy egy gyerek mindig tudja, akkor is szeretik őt, ha nem tökéletes, és hogy ezen képes javítani. Ez olyan bizalom a felnőtt részéről, amit minden korú gyerek megérez. Hogy hisznek benne.”
(Tari Annamária)

A Debreceni Tanítóképző Főiskolán végeztem tanulmányaimat 1990-ben, majd budapesti és nyíregyházi iskolákban tanítottam. Gárdonyba költözésünk után egy évig óvónőként dolgoztam és mivel tanítót továbbra sem kerestek a környéken, a Gárdonyi Városi Könyvtárban lettem könyvtáros. 2020 nyarán döntöttem úgy visszatérek a pedagógusi pályára. Szívügyem a fejlesztő pedagógia. A tanulási nehézségekkel küzdő gyermekeken a Tükörtábla-Terápia nevű diszgráfiás, diszlexiás fejlesztő módszerrel tudok segíteni. A bátorító, dicsérő pedagógia híve vagyok, ugyanakkor a szabályok betartása is fontos. A korlát nem csak határ, hanem kapaszkodó is, amely segít a haladásban. E két szemlélet arányos kombinációját tartom megfelelőnek a szeretetteljes légkör kialakítására, amelyben a gyerekek biztonságban érzik magukat.