Ragyogó ünnep!

Ragyogó nap, ragyogó ünnep! Ragyogó napsütésben vonultunk át zászlókkal, virágokkal, mécsesekkel a gárdonyi emlékműhöz, az Áldozathoz, hogy megünnepeljük az 1956. október 23-iki forradalmat és az azt követő szabadságharcot. Csodás volt látni, ahogy a cherneles diákok hosszú sora kígyózott; a járókelők meg is kérdezték, hova igyekszünk ilyen ünnepélyesen. A sor élén egy olyan zászlóval meneteltek a kisebb diákok, melyet a forradalom egyik mártírja fogott a kezében, amikor lelőtték őt. Ezt a „kincset” Mihalik Tomi, volt diákunk nagypapája adta kölcsön nekünk a megemlékezéshez, aki nagyon nagy becsben tartja, őrzi emlékként, hiszen a saját öccse volt ez az áldozat. Az emlékműnél a felsősök egyperces néma vigyázzállással tisztelegtek a mártírok emléke előtt, a gimnazistáknak Kardos Gábor tanár úr tartott csodás ünnepi beszédet. Öröm volt látni, ahogy a szobor előtti terecske megtelt lyukas zászlókkal, gyertyákkal, koszorúkkal. A ragyogó napsütésben ragyogó ünnepen vettünk részt, tisztelegve a szabadság hőseinek emléke előtt.