Szijártó Szilárdné

„Ha az élethez való hozzáállásunk jó, akkor semmilyen akadály nem túl magas, semmilyen völgy nem túl mély, semmilyen álom nem túl elrugaszkodott, és semmilyen kihívás nem túl nagy.”

1989-ben végeztem Esztergomban a Vitéz János Tanítóképző Főiskolán testnevelés tagozaton. Pályámat Budapesten kezdtem, ahol a Wekerletelep kisdiákjait oktattam 3 éven keresztül. 1991-től váltam a Chernel család tagjává, ahol azóta is nap mint nap megtapasztalom a pálya szépségeit, örömforrásait, a gyerekek önzetlen szeretetét, és persze őszinte kritikai véleményét. Velük mindennap átélheti az ember ezeket a tiszta érzéseket, aminél nagyobb erőt a napi tanítói munkához nem tudok elképzelni. Örömmel tölt el, hogy közöttük lehetek és láthatom a csillogást a szemükben az ismeretlen tudás befogadására, a mosolyt az arcukon, ha boldogok, és megtapasztalhatom kis kezük ölelését.