Csordásné Bölcsics Márta

„Minden természetesen folyjék, legyen a dolgoktól távol az erőszak.”

Több évtizede vagyok cherneles: 2004 óta az iskola igazgatójaként; korábban általános iskolásként, tanítási gyakorlatos főiskolásként és tanárként kötődtem ehhez az iskolához. Diplomáimat az ELTÉ-n szereztem: a magyar – történelem szakos általános iskolai tanárit a tanárképző főiskolai karán, a magyar nyelv és irodalomszakos középiskolai tanárit pedig a bölcsészettudományi karán. Közoktatási vezető és pedagógus szakvizsgát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság-és Társadalomtudományi Karán tettem. 2020-tól innovátor mesterpedagógus vagyok. Vezetői jelmondatomat Szent Benedek Regulájából választottam: „Akire többet bíztak, attól többet is kívánnak.” Tanárként minden órámat igyekszem úgy megtartani, hogy az a tanítványaimnak jó legyen. S hogy mi a jó tanítás lényege? Comenius így fogalmazta meg: „Minden természetesen folyjék, legyen a dolgoktól távol az erőszak.”