Iskola tanárai

Iskolai arborétum

Az iskolánk környezete

Babiczné Kiss Erika

Az iskola épületét és a pályák környékét mindenhol növények veszik körül. Ők teszik természetessé, hangulatossá, árnyékossá udvarunkat.

Iskolánk átépítése után a kertet szakember segítségével tervezgettük. Növényeket válogattunk, növénytársulásokat alakítottunk ki, az adott klimatikus viszonyoknak megfelelően. A beültetésben az osztályok és a szülők segítettek. Minden osztálynak volt egy területe, amelynek a beültetése, majd további gondozása, -mint jó gazdának- volt a feladata. Régen ebben a technika órák is segítettek. Időnként voltak nagy megmozdulások, ahol szülők, diákok, tanárok együtt szépítgették, alakították, gazdagították a kertet. A bővítés tudatos volt, arborétummá alakítottuk, a növényeket kis táblákkal láttuk el, ahol a neve, jellemzője szerepel, amely alapján fel lehet ismerni őket. Természetesen az oktatásba is beépítettük, hiszen a növényfelismerés, növényhatározás itt a kertben valósul meg.

Az egyik védett sarokban egy kis tó is helyet talált, ahol hol kicsik rajzolgatnak, hol nagyok ismerkednek a vizi élővilággal. Az árnyasban pedig, a kerti bútorokon ülve változatos tanítási órákat tartunk.

Ugyancsak a kertünkhöz kapcsolódik egy szép hagyomány, a nyugdíjba vonuló tanárok emlékfa ültetése. Ezzel folyamatosan megújítjuk kertünk növényvilágát.

Feladatunk, hogy ezt a szép kertet, a felnövekvő nemzedéknek gondozásra, használatra átadjuk.

matematika, digitális kultúra

magyar, történelem